esmaspäev, 16. jaanuar 2017

Robotex 2016

2. detsember oli Sikupilli robootikaringi lastele tähtis päev. Sikupilli Sikude meeskond käis Robotexil meie mitu kuud vaeva nähtud projektiga "Tore päev robotiga".
Projekt sai alguse ajurünnakust, kus lapsed leidsid palju variante, kuidas robotiga oleks tore aega veeta. Kuna aga Robotex 2016 leidis aset seekord jõulukuus, sai ka meie projekti pealkiri just inspiratsiooni sellest. Võitis pealkiri "Robotitega kuuske ehtimas".

Edastan ka siia oma uudise:

Juba kolmas kord Robotexil.

02-04.12.2016 toimus Robotex 2016. Kolmepäevasel kogupereüritusel leidsid aset erinevad rahvusvahelised robotivõistlused tuntud ja uutel võistlusaladel. Kokku oli planeeritud kakskümmend kolm erinevat põhi- ning lisavõistlust, mis korraldati eesmärgiga pakkuda võimalust osalemiseks kõigile huvilistele - lasteaialastest kõrgetasemeliste robotiehitajateni välja.

Meie Sikupilli Lasteaia Robootikaringi Nutilabor osales Robotexil juba kolmandat korda. Robootikaringi tuleb laps alati rõõmuga. Lastele meeldivad legod ja kõige enam meeldib neile näha, mis nende oma loodud mudelitega juhtuma hakkab, kui neile ka programm luua.

Robotexi eel oli toimetamist palju. Meie maja lapsed võtsid osa erinevatest konkursidest. Joonistuskonkursil osales 13 Poku rühma last. Meisterdamiskonkursil osales Poku rühm 7 mudeliga, millest edasi pääses 4 tööd. Nutilabor võttis osa LEGO WeDo võistlusest, mis toimus  reedel 02.12.2016. Seekord oli teema „Tore päev robotiga” ja lapsed mõtlesid välja üheskoos, et tore oleks robotiga kuuske ehtida. Nii saigi meie töö nimeks „Robotitega kuuske ehtimas ja pakke jagamas”. Lapsed ehitasid mitu nädalat maketti. Loodi elutuba, kus oli oma kööginurk, saun, vann, puhkenurk, lemmikloomad, jõuluvana nurgake koos jõuluvanaga ja muidugi kuusk. Kuuske ehtisid robotmehikesed. Kuuse kõrval seisis Roby Popcorn, kes aitas kuuse alla kingipakke panna. Lapsed nägid palju vaeva ja panid võistluse ettevalmistamisesse kogu oma jõu ja energia. Töö sai tore ja loominguline. Lisaks tegid lapsed ka toreda plakati, mille eest võistlustel said nad kiita. Lapsele on väga oluline, et teda tunnustatakse tehtud töö eest. Meie meeskond Sikupilli Sikud said endale mälestuseks Robotexi T-särgi, diplomi ja maiuse.
Jääme ootama juba järgmise aasta Robotexi.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar